Serwis - Klimatyzacja domowa

Zalety korzystania z klimatyzacji domowej

Używanie domowej klimatyzacji to prosta i skuteczna metoda na zapewnienie optymalnej temperatury oraz wilgotności w mieszkaniu. Jak udowodniono naukowo, najlepsza dla zdrowia i komfortu człowieka temperatura w domu to 23-26 stopni Celsjusza i wilgotność na poziomie 40-60%, które to warunki można uzyskać właśnie dzięki sprawnie działającej klimatyzacji. To także znakomite rozwiązanie w przypadku alergików, astmatyków i osób, które uskarżają się na problemy z płucami. Umieszczony w klimatyzatorze filtr wyłapuje szkodliwe cząstki, usuwając w ten sposób z powietrza znaczną część kurzu, pyłów i alergenów. Niektóre z modeli klimatyzacji cechują się dodatkowo systemami jonizacji powietrza. Kolejnym atutem wynikającym z posiadania klimatyzatora jest usuwanie z pomieszczeń nadmiaru wilgoci, co dodatkowo wpływa na pozytywne samopoczucie mieszkańców.

Co istotne, ze względu na coraz niższe ceny montażu i samych urządzeń, klimatyzatory nie są już postrzegane jako „dobra luksusowe” i są coraz chętniej montowane nawet w niedużych mieszkaniach.

Zalet wynikających z korzystania z klimatyzacji jest wiele, o czym nie trzeba specjalnie przekonywać tych, którzy już klimatyzację posiadają. Jednakże aby system ten w pełni spełniał swe zadanie i zapewniał zawsze odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach, należy o niego dbać i regularnie serwisować.

Serwis klimatyzacji domowej Wrocław

Nowoczesne klimatyzatory są w stanie posłużyć właścicielom nawet przez 30 lat. Na żywotność urządzenia wpływa jednak regularne sprawdzanie i oczyszczanie systemu. Należy pamiętać, że przegląd gwarancyjny urządzeń tego rodzaju trzeba przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku. Pozwoli to na skuteczną naprawę możliwych usterek oraz wyczyszczenie elementów sprzętu z nagromadzonego kurzu i ewentualnych grzybów.

Zapraszamy do skorzystania z usług

Jeśli interesuje Państwa zatem klimatyzacja domowa Wrocław i firma Nurtex zapraszają do skorzystania z oferty. Zapewniamy profesjonalny i szybki montaż oraz serwis klimatyzatorów. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Nasi specjaliści udzielą Państwu dodatkowych informacji na temat naszych usług.