Nowoczesny salon z klimatyzacją domową

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji domowej?

Coraz bardziej upalne lata oraz dostępność i szeroki wybór domowych urządzeń klimatyzacyjnych zachęcają właścicieli domów i mieszkań do montażu klimatyzatorów. Jest to bardzo dobry sposób na podniesienie komfortu w czterech ścianach, a także inwestycja w zdrowie mieszkańców – szczególnie jeśli są wśród nich alergicy. Mimo wielu mitów krążących wokół klimatyzacji, dziś już powszechnie wiadomo, że ma ona dobroczynny wpływ na codzienne funkcjonowanie użytkowników. Pod warunkiem jednak, że jest prawidłowo eksploatowana i systematycznie serwisowana. Z cyklicznym serwisem łączą się oczywiście pewne wydatki, z którymi należy się liczyć, jeśli chcemy, aby cały system działał prawidłowo i przynosił korzyści.

Jak dbać o swoją klimatyzację domową ?

Regularnie czyszczona klimatyzacja, nabijanie jej czynnikiem chłodniczym oraz odgrzybianie to podstawowe obowiązki każdego, kto chce mieć pewność, że powietrze, którym oddycha jest wolne od bakterii i zdrowe. Dlatego przed decyzją o zainstalowaniu klimatyzatora, warto zapoznać się z orientacyjnymi wydatkami związanymi z jego użytkowaniem (np. jaki koszt generuje godzina pracy urządzenia czy też ile kosztuje napełnienie klimatyzacji lub jej okresowe czyszczenie). Aby prawidłowo oszacować przyszłe nakłady, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym serwisem klimatyzacji, gdzie po dokonaniu stosownych obliczeń pracownicy przybliżą koszty eksploatacji konkretnego sprzętu. Zazwyczaj jednak cena usługi napełniania klimatyzacji waha się w granicach 150 – 250 zł. Najczęściej odbywa się to podczas prac serwisowych.

nowoczesny salon z klimatyzacją domową

Ile czynnika chłodzącego wchodzi do klimatyzacji?

Rodzaj zalecanego czynnika chłodniczego określa producent urządzenia, podobnie jak ilość niezbędną do prawidłowego działania klimatyzatora. Zależy to oczywiście od rodzaju i typu urządzenia oraz ilości ewentualnego ubytku substancji chłodniczej.
Nowoczesne klimatyzatory pracują, wykorzystując ekologiczne czynniki chłodnicze, które nie stanowią zagrożenia dla warstwy ozonowej. Należy jednak pamiętać, że nieszczelna klimatyzacja powoduje wyciek substancji do atmosfery, co zawsze będzie miało niekorzystny wpływ na środowisko. Ponadto zaniechanie sprawdzania poziomu czynnika chłodniczego i jego uzupełniania może doprowadzić do awarii urządzenia lub pogorszenia jego wydajności, dlatego zachęcamy do wykonywania okresowych przeglądów serwisowych przez uprawnione do tego osoby. Samodzielne czyszczenie i nabijanie klimatyzacji może skutkować utratą gwarancji udzielanej przez producenta urządzenia i koniecznością samodzielnego ponoszenia kosztów ewentualnej naprawy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *