Odgrzybianie klimatyzacji domowej

Jak odgrzybić klimatyzację?

Głównym zadaniem klimatyzatorów jest zapewnienie osobom przebywającym w pomieszczeniu dostępu do świeżego i nieskażonego powietrza. O urządzenia należy odpowiednio dbać, aby działały bezawaryjnie, bezpiecznie i cechowały się wysoką wydajnością. A zatem – jak odgrzybić klimatyzację w prawidłowy sposób, aby móc szybko cieszyć się rześkim powietrzem? Podpowiadamy!

Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji?

Proces odgrzybiania klimatyzacji przebiega w dwóch podstawowych etapach. Najpierw specjalista sprawdza stan urządzenia, poprawność jego działania i przeprowadza inspekcję kanałów oraz wszystkich podzespołów. Następnie oczyszcza i dezynfekuje wnętrze klimatyzatora. Warto wiedzieć, że o higienę urządzenia możemy zadbać również samodzielnie. Użytkownik powinien regularnie czyścić wloty i wyloty klimatyzatora przy użyciu delikatnej, suchej ściereczki. W przypadku mocniejszych zabrudzeń, trzeba sięgnąć po materiał nasączony ciepłą wodą i łagodnym środkiem czyszczącym. Do mycia maszyny nie należy używać silnych detergentów. Filtry powietrza można czyścić przy pomocy letniej wody i odkurzacza. Jeśli zastanawiamy się nad kwestią taką jak odgrzybianie klimatyzacji ile trwa cały proces, dobrze jest poznać odpowiedź. Najczęściej całość prac zamyka się w przedziale 40-60 minut. Ważne, aby odgrzybianie klimatyzacji w domu, biurze, czy sklepie było przeprowadzone przez wykwalifikowanych pracowników posługujących się profesjonalnym sprzętem. Wtedy mamy pewność, że wszystko przebiega w sposób prawidłowy i wszelkie zanieczyszczenia zostały dokładnie usunięte.

Ile kosztuje odgrzybianie klimatyzacji?

Koszt odgrzybiania klimatyzacji zależy od specyfiki konkretnej instalacji, jej złożoności i rozmiaru, a także od rodzaju filtrów. Najczęściej jest to wydatek rzędu około 200 – 300 zł.

odgrzybianie klimatyzacji domowej

Odgrzybianie klimatyzacji – jak często powinno być przeprowadzane?

Zanieczyszczony klimatyzator naraża osoby przebywające w pomieszczeniu na działanie szkodliwych pyłków, drobnoustrojów i zarodników grzybów. Jeśli więc zastanawiamy się nad czynnością taką jak odgrzybianie klimatyzacji co ile czasu powinno mieć miejsce, odpowiedź brzmi: systematyczna wymiana filtrów pozwalająca na utrzymanie całego systemu w czystości musi odbywać się co 3 miesiące. Warto również wspomnieć o regularnym serwisowaniu, przeglądy powinny być wykonywane minimum 2 razy w roku, najlepiej tuż przed sezonem i bezpośrednio po jego zakończeniu. Ważne, aby weryfikację przeprowadzały certyfikowane firmy, a po zakończonym procesie, by klient otrzymał potwierdzenie informujące o efektywnym odgrzybieniu klimatyzacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *