Wentylatory

Jaki wentylator do łazienki?

Łazienka często jest najcieplejszym pomieszczeniem domu, w którym dodatkowo panuje duża wilgotność powietrza. Takie warunki sprzyjają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i pojawieniu się pleśni na ścianach. Nierzadko pomocne okaże się więc urządzenie, które umożliwi osuszenie toalety i polepszy obieg powietrza. Jaki wentylator do łazienki wybrać? Podpowiadamy!

Co wziąć pod uwagę, wybierając wentylator do łazienki?

– Średnica kanału wentylacyjnego – przed kupnem urządzenia, należy sprawdzić, jaką średnicę ma otwór wentylacyjny. Jeśli kanał dopiero będzie przygotowywany, dobrze zadbać o to, aby był jak największy. Większa średnica wentylatora przekłada się na wyższą wydajność.
– Głośność – sięgając po wentylator, warto zwrócić uwagę na hałas, jaki będzie emitował. Urządzenia posiadają różne poziomy głośności, a cichsza praca z pewnością wpłynie na komfort korzystania z łazienki.
– Wydajność – im większa jest wydajność urządzenia, tym szybciej przyczyni się ono do neutralizacji nieprzyjemnych zapachów lub pozbycia się pary z pomieszczenia. Najlepiej, jeśli będzie minimum trzykrotnie większa niż objętość łazienki. Pamiętajmy, że urządzenie o małej wydajności będzie musiało pracować dłużej, z kolei zbyt duża wpłynie na szybkie wychłodzenie łazienki.
– Wygląd zewnętrzny – do wyboru mamy minimalistyczne panele wentylatorów oraz fronty ozdobne, mosiężne, szklane.
– Rodzaj włącznika – wentylatory mogą być uruchamiane/wyłączane za pomocą włącznika sznurkowego lub podłączone pod włącznik oświetlenia.

Jaki wentylator do łazienki ?

Wentylacja łazienki funkcje dodatkowe

Wentylacja w łazience może być wyposażona w specjalne funkcje, które ułatwią korzystanie z urządzenia. Wentylator z timerem pracuje jeszcze przez pewien czas po wyłączeniu, w zależności od ustawienia. Z kolei wentylator z czujnikiem wilgotności uruchamia się, gdy poziom wilgotności w łazience przekroczy określoną wartość. Wentylator może być też posiadać dodatkowo czujnik ruchu, dzięki czemu włączy się, kiedy wyczuje ruch w pomieszczeniu.

Wentylacja łazienki jak zrobić to z głową?

Wentylacja w łazienkach, aby działała prawidłowo i była funkcjonalna, musi być zamontowana we właściwym miejscu. Wentylacja łazienki przez ścianę jest możliwa, kiedy do dyspozycji mamy wentylatory na łożyskach kulkowych lub ślizgowych. Natomiast, jeśli najlepiej sprawdzi się u nas wentylacja łazienki w suficie, trzeba postawić na urządzenie wyposażone w łożyska kulkowe, ponieważ tylko taki sprzęt może bez problemu pracować w różnych pozycjach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *