Nowoczesne biuro z klimatyzacją

Jaką klimatyzację wybrać do biura?

Dobrze zaprojektowana i zainstalowana klimatyzacja do firmy pomoże obniżyć koszty związane z eksploatacją urządzenia, zaoszczędzić energię oraz czas poświęcany na obsługę. Warto więc świadomie podjąć decyzję o jej wyborze, kierując się kilkoma kryteriami. Przygotowaliśmy poradnik, który ułatwi to zadanie.

Kryteria wyboru systemu klimatyzacji

Na początku należy zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w przypadku prowadzonej działalności. Ze względu na wrażliwość niektórych produktów, klimatyzacja do sklepu może różnić się od tej do biura czy warsztatu. Jeśli wymagana jest stała temperatura, warto zdecydować się na klimatyzatory z możliwością bardzo dokładnej regulacji. Na rynku dostępne są zaawansowane modele o dokładności nawet do 0,5°C. Suche powietrze utrudnia funkcjonowanie, męczy wzrok i może przyczyniać się do powstawania problemów z układem oddechowym. W takich warunkach sprawdzi się zatem klimatyzacja biurowa z możliwością sterowania wilgotnością powietrza. Istnieje możliwość wyboru urządzenia chłodzącego, ale też takiego, które ma funkcję chłodniczo-grzewczą. Jeśli budynek nie ma ogrzewania, dobrze jest wziąć pod uwagę właśnie tę drugą opcję. Może okazać się bardziej opłacalna niż tworzenie od podstaw całego niezależnego systemu ogrzewania.

Klimatyzacja do biura jaką wybrać ?

Klimatyzacja do biura o odpowiedniej mocy

Dobra klimatyzacja biurowa jest przede wszystkim wydajna i nie zawodzi w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. W kwestii wydajności danego urządzenia przyda się więc porada doświadczonego montera. Moc, jaką dysponuje najlepszy dla danej inwestycji klimatyzator biurowy, zależy od czynników takich jak:
– stopień nasłonecznienia pomieszczeń (narażone na stałą ekspozycję na słońce biura wymagają klimatyzacji o możliwościach chłodzących zwiększonych nawet o 50% w porównaniu do standardowych),
– wielkość pomieszczenia (wysokość oraz powierzchnia),
– liczba osób przebywających wewnątrz.
Najtrudniejszym zadaniem może okazać się analiza ostatniego z kryteriów, gdyż często zależy od zmieniających się wartości. Specjalistyczna wiedza przyda się szczególnie w przypadku obiektów, takich jak banki czy punkty handlowe, gdzie należy wziąć pod uwagę maksymalną liczbę osób, które mogą przebywać na danym metrażu jednocześnie i to do niej dopasować klimatyzator do biura.

Idealne miejsce montażu

Klimatyzacja biura wiąże się również z dopasowaniem najbardziej dogodnego punktu instalacji. W tej kwestii należy pamiętać, że cały system dzieli się na elementy znajdujące się wewnątrz oraz takie, które muszą być zamontowane na zewnątrz. Podstawowym kryterium oceny danej lokalizacji powinno być bezpieczeństwo przebywających w pobliżu osób, a także ich komfort. Właśnie dlatego klimatyzacja w biurze nie może znajdować się zbyt nisko.
Najlepszym sposobem na wybór idealnej klimatyzacji jest oczywiście konsultacja ze specjalistą, dzięki której uda się uniknąć stresujących obliczeń oraz dobrać sprzęt najbardziej dopasowany do charakteru działalności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *