Systemy wentylacji

Czyszczenie wentylacji i kanałów wentylacji mechanicznej
Zapewniamy wysoką jakość powietrza, którym Państwo oddychacie

W kanałach wentylacyjnych, które doprowadzają powietrze do pomieszczeń, znajdują się rozmaite zanieczyszczenia – pleśń, tłuszcz, brud, grzyby, pyły oraz pozostałości materiałów budowlanych. Wentylacje muszą być systematycznie serwisowane. Tylko wtedy macie Państwo pewność, że wdychane powietrze jest czyste, co ma wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo, natomiast w przypadku pożaru maleje wówczas możliwość rozprzestrzeniania się ognia.
Brudne wentylacje mogą być powodem złego samopoczucia, bólów głowy, alergii lub nadmiernego zmęczenia.

Etapy współpracy - Wentylacja Wrocław
Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami poprzez formularz dostępny na stronie lub prosimy o telefon: 884 882 430 Nurtex - Systemy wentylacji Wrocław
Umówimy się z Państwem na spotkanie. Ekspert z firmy Nurtex sprawdzi stopień zanieczyszczeń kanałów wentylacyjnych oraz stan techniczny urządzeń. Dzięki zapisowi z kamery mobilnej dokładnie dowiemy się jakich środków chemicznych należy użyć w przypadku Państwa wentylacji oraz, która z metod czyszczenia będzie optymalna.
Wyczyścimy kanały wentylacyjne, centralę oraz kratki wentylacyjne we wskazanym przez Państwa budynku. Swoją pracę wykonujemy rzetelnie przy użyciu maszyn Pressovac – najlepszych systemów do czyszczenia wentylacji.

Oferujemy:

  • analizę stanu zanieczyszczeń przy użyciu kamery inspekcyjnej,
  • czyszczenie kanałów wentylacyjnych,
  • dezynfekcję i odkażanie kanałów wentylacyjnych,
  • utrzymanie kanałów w czystości mikrobiologicznej.

Pracujemy rzetelnie z użyciem najlepszego sprzętu

Oferowane przez nas usługi czyszczenia wentylacji i kanałów wentylacji mechanicznej dobieramy indywidualnie do Państwa potrzeb. Swoją pracę poprzedzamy rzetelną oceną układów zasilania i sterowania oraz stanu technicznego urządzeń. Rozwiązania dobieramy na podstawie wiedzy i stanu faktycznego (rodzaju zamontowanej wentylacji, stopnia zanieczyszczeń czy specyfiki i przeznaczenia budynku). Po przeprowadzeniu inspekcji dokładnie wiemy, jakie środki chemiczne powinny zostać wykorzystane w przypadku państwa wentylacji. W firmie Nurtex stawiamy na sprzęt z najwyższej półki, gdyż nasze realizacje skierowane są do wymagających klientów. Pracujemy przy użyciu sprzętu najwyższej jakości marki Pressovac, dzięki czemu możemy zapewnić, iż kanały wentylacyjne zostaną odkażone i sprowadzone do czystości mikrobiologicznej.

Szczegóły oferty - Wentylacja z Wrocławia

Dbamy o Państwa zdrowie i dobre samopoczucie

Nasza oferta kierowana jest do każdego klienta – pracujemy dla niewielkich gospodarstw domowych oraz dużych zakładów przemysłowych i miejsc użytku publicznego. Działamy na terenie całego kraju.

Nurtex dba o Państwa zdrowie i dobre samopoczucie
Korzyści wynikające z czyszczenia kanałów wentylacyjnych są oczywiste. Swoją pracą wpływamy na:

  • znaczącą poprawę powietrza w pomieszczeniach,
  • polepszamy warunki mikroklimatyczne panujące w pomieszczeniu,
  • poprawiamy ochronę przeciwpożarową budynku,
  • minimalizujemy koszty eksploatacji (czysty i zadbany układ wentylacyjny pracuje dłużej i wydajniej).

Profesjonalne czyszczenie wentylacji

Każdy system wentylacji jest nieco inny i zbiera zanieczyszczenia w różnym tempie. Niemniej jednak regularne kontrole oraz zamówienie usługi czyszczenia dają gwarancję, że wentylacje zostaną udrożnione, a powietrze nie będzie zawierało szkodliwych drobnoustrojów. Od wielu lat działamy w tej branży, montując, serwisując i czyszcząc systemy wentylacji Wrocław jest miastem, w którym zdobyliśmy wielu lojalnych klientów, polecających nasze usługi swoim znajomym.

W zakładce Galeria zamieściliśmy zdjęcia przedstawiające nasz wykwalifikowany zespół, a także urządzenia, z których korzystamy podczas pracy. Znajdują się tam również filmy prezentujące przykładowy proces inspekcji kanałów wentylacyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanymi materiałami.

Szybkość powstawania zanieczyszczeń w kanałach zależy od wielu czynników, m.in. od złożoności systemu wentylacyjnego, rodzaju budynku, jakości filtrów, a także od sposobu, w jaki następuje wymiana powietrza. Nawet najwyższej jakości wentylacje po jakimś czasie zaczną zbierać zabrudzenia. Czyszczenie kanałów to nie tylko zdroworozsądkowe podejście do tematu, ale również prawny obowiązek każdego zarządcy budynku. Przebywające wewnątrz osoby powinny mieć zapewnione optymalne warunki do pracy.

Niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia w wentylacji

W zanieczyszczonych kanałach zbierają się bakterie, drobnoustroje, cząsteczki kurzu i inne mikroorganizmy szkodliwe dla ludzi. Ponadto, jeśli system nie jest odpowiednio czyszczony i konserwowany, mogą się w nim pojawić także groźne gazy, takie jak dwutlenek węgla, tlenek azotu czy formaldehydy.

Wyznacznikami świadczącymi o tym, że wentylacja wymaga przeglądu i jest zanieczyszczona, mogą być zaparowane szyby w pomieszczeniach, nieprzyjemny zapach wydostający się z kanałów czy zbiorowiska pleśni widoczne gołym okiem. Niestety, bardzo często nie ma żadnych wizualnych wskazówek, że wentylacja działa nieprawidłowo, a mimo to pracownicy uskarżają się na bóle głowy, senność czy inne objawy wyłącznie wtedy, kiedy przebywają w budynku.

Montaż wentylacji
Wentylacja w budynku

Montaż wentylacji we własnym biznesie

Czysta wentylacja ma również duże znaczenie dla właścicieli lokali gastronomicznych i handlowych. Rozprzestrzeniające się po sali restauracyjnej nieprzyjemne zapachy z kuchni z pewnością odstraszą wielu gości. Dodatkowo w kanałach wentylacyjnych mogą osadzać się substancje łatwopalne (tłuszcz, włókna tkanin itp.), co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie ryzyka wybuchu pożaru. Wyczyszczona i sprawnie działająca wentylacja sprawia, że nawet jeśli w obiekcie pojawi się ogień, jego zasięg będzie ograniczony.

Wentylacja a prawo budowlane

Prawo budowlane jasno precyzuje, że wszelkie systemy wentylacji muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby dało się je czyścić i przeprowadzać prace konserwacyjne. Unijna norma EN-15780 określa, jak mają wyglądać procedury związane z oceną stanu higienicznego oraz czyszczeniem kanałów. Działamy w sposób w pełni legalny, ściśle przestrzegając wszelkich wytycznych prawnych oraz europejskich dyrektyw.

Stosujemy wyłącznie preparaty posiadające atesty PSH. W zależności od stopnia zabrudzenia, rodzaju obiektu i innych czynników, wykonujemy czyszczenie na sucho bądź na mokro. Jeśli więc w Państwa domu czy firmie pogorszyła się jakość powietrza i odpowiada za to zanieczyszczona wentylacja Wrocław jest miastem, na terenie którego świadczymy nasze usługi.

Obsługa na najwyższym poziomie – montaż wentylacji

Zdobyte doświadczenie pozwala nam przeprowadzać wszelkie prace w ekspresowym tempie. Działamy tak, aby w minimalny sposób wpływać na codzienną rutynę w Państwa biurze, domu czy lokalu. Nasi pracownicy to wykwalifikowani fachowcy odznaczający się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi, którzy sprawnie zajmą się montażem wentylacji w Państwa powierzchniach biurowych. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz doradzą w zakresie poprawnej eksploatacji systemów wentylacyjnych.

Rezultatem naszych działań zawsze jest sprawna i czysta wentylacja Dolny Śląsk to obszar, na którym działamy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Dojedziemy we wskazane miejsce, bezpłatnie wycenimy usługę, a następnie ustalimy czas realizacji zlecenia. Na wykonane prace udzielamy gwarancji.

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy wentylacyjnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty ! Nurtex – montaż Wentylacji we Wrocławiu i okolicach