Pomiar - Wentylacja

Sprawnie funkcjonująca wentylacja to podstawa utrzymania zdrowego środowiska w pomieszczeniach. Ciągła wymiana powietrza na świeże pozwala pozbyć się problemu z kurzem, wszelkiego rodzaju pyłem i zarodnikami. W znaczny sposób ogranicza też rozwój pleśni i grzybów. Przebywanie w źle wentylowanym pokoju może pogorszyć samopoczucie, a nawet zagrozić zdrowiu. W kwestii takiej jak pomiary wentylacji Wrocław może skorzystać z przygotowanej przez nas oferty.

Profesjonalne pomiary wentylacji

Serwis wentylacji skupia się na skontrolowaniu jej wydajności. Punktem odniesienia są normy opisane przez polskie prawo oraz założenia projektowe danej instalacji. W firmie Nurtex dokładnie sprawdzamy efektywność wentylacji mechanicznej, włącznie z poziomem emitowanego przez nią hałasu. Do pracy wykorzystujemy nowoczesne narzędzia, które m.in. mierzą wartość temperatury oraz ciśnienia, a także regulację układu.

Po przeprowadzeniu pomiarów wentylacji sporządzamy stosowną dokumentację. Zawiera ona potwierdzenie kontroli oraz opis funkcjonowania instalacji. Jesteśmy certyfikowaną firmą, co oznacza że protokół można okazać w przypadku kontroli z zewnątrz – ma on pełną moc prawną.

Sposób na optymalizację kosztów

Długotrwale eksploatowana wentylacja narażona jest na powolne niszczenie. Precyzyjne pomiary pozwolą zidentyfikować problem zanim przeobrazi się on w poważną awarię. Naprawa uszkodzonej wentylacji kosztuje znacznie więcej niż regularne kontrole, które mają na celu znalezienie uchybień w funkcjonowaniu. Ponadto źle działająca instalacja nie spełnia swojej funkcji, a więc nieprawidłowo cyrkuluje powietrze. Nieszczelny przewód czy nieodpowiednie parametry urządzeń wentylacyjnych stwarzają realne zagrożenie dla osób przebywających w pomieszczeniu. Z tego względu warto przeprowadzać regularne kontrole.

Jeśli chodzi o pomiary wentylacji Dolny Śląsk może liczyć na naszą pomoc. Działamy na terenie całego województwa. Zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo. Odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy indywidualną wycenę.