Pomiar - Wentylacja

Sprawnie funkcjonująca wentylacja to podstawa utrzymania zdrowego środowiska w pomieszczeniach. Ciągła wymiana powietrza na świeże pozwala pozbyć się problemu z kurzem, wszelkiego rodzaju pyłem i zarodnikami. W znaczny sposób ogranicza też rozwój pleśni i grzybów. Przebywanie w źle wentylowanym pokoju może pogorszyć samopoczucie, a nawet zagrozić zdrowiu. W kwestii takiej jak pomiary wentylacji Wrocław może skorzystać z przygotowanej przez nas oferty.

Profesjonalne pomiary wentylacji

Serwis wentylacji skupia się na skontrolowaniu jej wydajności. Punktem odniesienia są normy opisane przez polskie prawo oraz założenia projektowe danej instalacji. W firmie Nurtex dokładnie sprawdzamy efektywność wentylacji mechanicznej, włącznie z poziomem emitowanego przez nią hałasu. Do pracy wykorzystujemy nowoczesne narzędzia, które m.in. mierzą wartość temperatury oraz ciśnienia, a także regulację układu.

Po przeprowadzeniu pomiarów wentylacji sporządzamy stosowną dokumentację. Zawiera ona potwierdzenie kontroli oraz opis funkcjonowania instalacji. Jesteśmy certyfikowaną firmą, co oznacza że protokół można okazać w przypadku kontroli z zewnątrz – ma on pełną moc prawną.

Szczegółowe informacje na temat etapów współpracy związanych z wentylacją we Wrocławiu oraz okolicach znajdziecie Państwo pod tym linkiem

Sposób na optymalizację kosztów

Długotrwale eksploatowana wentylacja narażona jest na powolne niszczenie. Precyzyjne pomiary pozwolą zidentyfikować problem zanim przeobrazi się on w poważną awarię. Naprawa uszkodzonej wentylacji kosztuje znacznie więcej niż regularne kontrole, które mają na celu znalezienie uchybień w funkcjonowaniu. Ponadto źle działająca instalacja nie spełnia swojej funkcji, a więc nieprawidłowo cyrkuluje powietrze. Nieszczelny przewód czy nieodpowiednie parametry urządzeń wentylacyjnych stwarzają realne zagrożenie dla osób przebywających w pomieszczeniu. Z tego względu warto przeprowadzać regularne kontrole.

Jeśli chodzi o pomiary wentylacji Dolny Śląsk może liczyć na naszą pomoc. Działamy na terenie całego województwa. Zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo. Odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy indywidualną wycenę.